• Bajmóc - Bojnice

• 2019. május 31-én iskolánk alsó tagozatos tanulói a gyermeknap alkalmából  Bajmócon kirándultak. A kirándulás programja a vár és az állatkert megtekintése volt. Gyermekeink nagy érdeklődéssel hallgatták a várról szóló érdekes történeteket és  csodálták a sok-sok éves bútordarabokat.  Az állatkertben az állatok figyelése közben az információs táblák érdekességeit is elolvasták, így sok hasznos tudnivalót is elsajátítottak. A vásárlás és fagyizás után bár kissé fáradtan, de csodás élményekkel tértünk haza.

A kirándulás a Szülői Szövetség támogatásával valósult meg. Köszönjük!

Žiaci 1. stupňa našej školy sa dňa 31. mája zúčastnili na krásnom výlete v Bojniciach. Programom bola návšteva zámku a zoologickej záhrady. Žiaci s veľkým nadšením počúvali zaujímavosti o zámku a obdivovali krásne nábytky. Po presune do zoologickej záhrady si okrem sledovania zvierat s radosťou čítali aj náučné informačné tabule. Nakupovanie malých suvenírov bolo neodmysliteľnou súčasťou našej cesty. Síce unavení, ale s krásnymi zážitkami sme sa vrátili domov.

Výlet bol realizovaný s podporou Rodičovského združenia. Ďakujeme!

• Náš projekt

• Projekt 3D tlačiareň  postúpil do verejného hlasovania.

Jednou z najnovších technológií v súčasnosti je 3D tlač. Na hodinách informatiky sa žiaci venujú 3D grafike a tvoria zaujímavé modely v programe Thinkercad.  Ovládaním tohto programu získajú nielen väčšiu priestorovú predstavivosť, ale dokážu vytvoriť aj rôzne pomôcky. Plánujeme kúpiť 3D tlačiareň pre našu školu, aby žiaci mali možnosť naučiť sa pracovať s 3D tlačiarňou a ovládať túto technológiu, s ktorou sa budú v budúcnosti bežne stretávať. Naším cieľom je pozdvihnúť úroveň výučby informatiky, techniky, fyziky, ale rovnako aj úroveň ostatných predmetov.

Hlasovanie verejnosti prebieha od 1. júna do 30. júna 2019.
            Projekt a aktuálny stav hlasovania nájdete tu:

• Projekt Raiffeisen

• Iskolánk ismét benevezett a Raiffeisen Bank pályázatára. Ezúttal egy 3D nyomtatót szeretnénk vásárolni. Az informatika órákon már ebben a tanévben is készítettünk 3D épületeket, amellyel beneveztünk a Digitális Témahétbe, valamint a városi levéltár Vágsellye projektjébe. Az elkészített munkák nyomtatásához nincs nyomtatónk, ezért megrendelésre nyomtatták ki nekünk. Kérjük, támogassák a pályázatunkat szavazataikkal, hogy iskolánknak is lehessen saját 3D nyomtatója. Szavazni a következő linken lehet 2019. június 30-ig:

• FAB-LAB

• Az IT Akadémia jóvoltából szerdán iskolánkban jártak a pozsonyi FABLAB munkatársai. A 2 órás foglalkozáson a lézervágásról, a különféle nyomtatási technológiákról és a microbitről tartottak előadást a felső tagozatos tanulóknak.

• Pesničkál

• A gyermekek a Theatrum színház Pesničkál című előadás aktív résztvevői voltak. Először meghallgatták a mesét, majd szlovák népdalra táncoltak népviseletbe beöltözve.