• Karitatív tevékenységeink

• Iskolánk tanulói  a 2017/2018-as tanévben több jótékonysági gyűjtésbe is bekapcsolódnak

- Biela pastelka/Fehér ceruza - a vakok és gyengénlátók számára szervezett gyűjtés, a támogatás       összege: 109,75 euró

- Deň narcisov/Nárcisznap - a rákos betegek megsegítésére

- Műanyag kupakok gyűjtése - mozgássérült kisfiú tolókocsijára

- Karitatív gyűjtés gyermekotthonnak

Ebben a tanévben iskolánk kezdeményezésével karitatív gyűjtést szerveztünk a torockói (Erdély) Kis Szent Teréz Gyermekotthon gyermekei számára. A 380 eurós pénzadományt a negyedi, deáki és a mi iskolánk tanulói és alkalmazottai gyűjtötték össze, melyet hálásan köszönünk mindenkinek. Örülünk annak, hogy örömet szerezhettünk ezeknek a gyerekeknek.

2018/19- es tanév jótékonysági akciói:

- 2018. szeptember 21-én iskolánk ismét bekapcsolódott a Biela pastelka/Fehér ceruza - a vakok és gyengénlátók számára szervezett gyűjtésbe, mely során 130 darab fehér ceruzát adtunk el. A támogatás összege 141,46 euró.

„A jólelkűség megszépíti az életet, feloldja az ellentmondásokat, világossá teszi a zavarost; a nehezet könnyűvé, a szomorúságot örömtelivé változtatja.“ (Lev Tolsztoj)

Mint minden évben, idén is április 11-én került sor a Rákellenes Liga által kezdeményezett jótékonysági adománygyűjtésre, amely elsősorban az onkológiai megbetegedésekben szenvedők megsegítésére szolgál. A Nárcisznap szimbólum, vagyis a tavasz és a remény sárga virága, amelyet ezen a napon mindenki a ruhájára tűz, hogy ezzel is kifejezze szolidaritását a rákbetegek iránt. A rákkutatás és a daganatos betegek életminőségének javítására szervezett gyűjtésbe iskolánk is hagyományosan bekapcsolódott. Önkéntes tanulóink büszkén viselték az alapítvány logóját, osztogatták a nárcisz kitűzőket a pedagógusoknak, az iskola alkalmazottainak és iskolatársaiknak is. Köszönetet fejezzük ki minden jó szándékú  adományozónak és a gyűjtés  koordinátorának, Putera Anikó tanító néninek. A támogatás összege 131,80 euró.

2019/20-as tanév jótékonysági akciói:

- 2019. szeptember 20-án iskolánk tanulói és alkalmazottai bekapcsolódtak a Biela pastelka/Fehér ceruza - a vakok és gyengénlátók számára szervezett gyűjtésbe, mely során 99 darab fehér ceruzát adtunk el. A támogatás összege 97,08 euró. Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki támogatta a jó ügyet. Köszönjük.

Mert adni jó!

Nárcisz nap 2022

„A Nárcisz nap“, a rák elleni küzdelem napja, mely az idén április 28-án zajlott az iskolában. Tanulóink és az iskola alkalmazottai 172,78 euró karitatív pénzadománnyal hozzájárultak a rákos betegek gyógyulásához, mellyel kifejeztük együttérzésünket az onkológiai betegekkel.