• Materská škola pri ZŠ Petra Pázmánya s VJM – Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, P. Pázmaňa 48, Šaľa

Sídlo MŠ: Družstevná 396/3

Školský rok: 2023/2024

Počet tried: 1  (elokovaná trieda)

Počet detí: 21

Počet pedagogických zamestnancov:  2

Zástupkyňa riaditeľky pre MŠ: Mgr. Eva Vargová

Mobil: 0911 348 100

E-mail riaditeľky školy: riaditel@zspazmanyasa.sk

E-mail zástupkyne riaditeľky školy pre MŠ: evavarga@zspazmanyasa.sk

Webové sídlo: www.pazmanymta.edupage.org

Jednotriedna materská škola s vyučovacím jazykom maďarským so sídlom na elokovanom pracovisku na Družstevnej ulici poskytuje deťom celodennú a podľa požiadaviek zákonných zástupcov i poldennú starostlivosť. Rodinné prostredie vytvára zoskupenie detí od 3 do 6 rokov vrátane detí s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje na základe Školského vzdelávacieho programu s názvom „Tajomné kráľovstvo“ so zameraním na ľudové tradície, zdravý životný štýl, environmentálnu a ekologickú výchovu, počítačovú, literárnu, predčitateľskú a dopravnú gramotnosť. V materskej škole sa organizujú rôzne akcie, aktivity a podujatia: výlety, exkurzie, oslavy sviatkov (vítanie Mikuláša, jedličková slávnosť, fašiangový karneval), výstavy prác detí, divadelné predstavenia, bábkové divadlo, športové súťaže. Niektoré podujatia sa realizujú v úzkej spolupráci so ZŠ alebo s ostatnými inštitúciami (výchovný koncert, testy školskej zrelosti, návšteva 1. ročníka, športová olympiáda) a so zákonnými zástupcami detí (stretnutie so starými rodičmi, vyrezávanie tekvíc, športový deň, oslava Dňa matiek, rozlúčková slávnosť). Vo vzdelávacom procese sa realizujú nasledovné projekty: Adamko hravo-zdravo, Environmentálna výchova, programy na podporu zdravia: Ovocie, robotická programovateľná hračka Bee-Bot, logická hra: Logico primo.

Trieda je vybavená nábytkom, didaktickými pomôckami, hračkami ako i odbornou a detskou literatúrou. Na školskom dvore sú umiestnené nové hrové edukačné prvky aj vyvýšený záhon na pestovanie rastlín.