A „Zlatá priadka“ elnevezésű gyermekdráma-alkotó verseny a Nemzeti Művelődési Központ egyik legjelentősebb gyermek- és ifjúsági programja, melynek társszervezője a Vágsellyei Művelődési Központ. Idén 53. alkalommal került megrendezésre és a regionális, illetve megyei fordulókon keresztül közel 200 színjátszó csoport jutott tovább mintegy 1000 gyermekszereplővel. A nyolc megyei seregszemlén a kiemelkedő színvonalú társulatok mellett azok a csoportok is bemutatkoztak, amelyek még csak most kezdik tevékenységüket.
A gyermekek társmoderátorként kapcsolódtak be a verseny teljes programjába, és minden délután összeült a gyermekzsűri – a Zlatá priadka Fóruma –, amely javaslatot tett a gyermekzsűri díjára.
A Zlatá priadka mindennapi részét képezi a Listy detskej Tálie fesztiválújság is, amelyben nemcsak a szakmai zsűri értékeléseit közlik, hanem a Zlatá priadka Fóruma véleményeit, a fesztivál látogatóinak észrevételeit, valamint különféle cikkeket és interjúkat is. Idén a szerkesztőség tagjai között a fellépő színjátszó csoportok gyermekei is helyet kaptak.
Iskolánk harmadik és negyedik osztályos tanulói a Chcem, chcem nové című előadásra látogattak el, melyet a pozsonyi székhelyű Ján Albrecht Művészeti Alapiskola „Divadlo Ja“ fantázianevet viselő amatőr színtársulata mutatott be. A röpke harminc perces zenés-táncos előadás fókuszában a mai kor túlfogyasztó társadalma állt, amelyben a javak halmozása és az állandó vásárlás jelenti a legfőbb kulturális törekvést és a társadalmi státusz alapját. Kíméletlen őszinteséggel mutatta be a lineáris gazdaság „termelj - fogyassz – dobj el“ elvén működő rendszerét, amely óriási terhet ró a környezetre. Nagyon tanulságos és elgondolkodtató előadás volt!