• Novinky

Novinky

          • XI. Felvidéki Tehetségnap

          • A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége (SZMPSZ) Nagymácsédon rendezte meg a XI. Felvidéki Tehetségnapot 2026. június 24-én. Az idei évben a rendezvényen olyan egyéni tehetségeket díjaztak, akik országos vagy nemzetközi szinten értek el kiemelkedőeredményeket különböző tudományos, művészeti, sport- és egyéb területeken. Az SZMPSZ adatai alapján 59 oktatási intézményből 182 pályázat érkezett, ezek közül a megbízott bizottság 107 tanulót javasolt díjazásra. A díjazottak 44 intézményt képviseltek, felkészítő pedagógusaik száma 132 volt. A zeneművészet kategóriában iskolánk kilencedik osztályos tanulója, Németh Noemi, is átvehette a rangos elismerést kimagasló zenei teljesítményéért. Szívből gratulálunk Noéminek a gyönyörű sikerhez, továbbiakban pedig sok sikert és kitartást kívánunk!

          • Polgárvédelmi gyakorlat a felső tagozaton

          • Június 23-án a felső tagozatos tanulók polgárvédelmi gyakorlaton vettek részt, amelynek célja a korábban megszerzett ismeretek felelevenítése és gyakorlati alkalmazása volt.A program első részében a diákok egy szemléletes prezentációt és több rövid kisfilmet tekintettek meg, amelyek a polgárvédelem alapvető szabályait, valamint a veszélyhelyzetekben követendő helyes magatartást valamint az elsősegélynyújtást mutatták be. Ezt követően a tanulók a gyakorlatban is összemérték tudásukat különböző feladatok és helyzetgyakorlatok során.A foglalkozás hasznos és tanulságos volt, hiszen a résztvevők nemcsak átismételhették ismereteiket, hanem gyakorlati tapasztalatokat is szerezhettek, amelyek egy esetleges vészhelyzetben nagy segítséget jelenthetnek.

          • Floorball-bajnokság – A Pázmányosok harmadik alkalommal védték meg a címüket

          • Június 23-án, a Vágsellyei Szabadidőközpont által szervezett 4. nyári floorball-bajnokságon a Pázmányosok csapata ismételten megvédte a bajnoki címet. A versenyen összesen öt vágsellyei iskola és a Szabadidőközpont csapata vett részt. Csapatunk veretlenül végzett az első helyen. Ajándékként aranyszínű floorball-labdákat kapott az iskola, és a csapat minden játékosa is részesült belőle.
            Gratulálunk csapatunknak, és köszönjük szépen a szervezőknek a meghívást!

             

          • Vágsellyei vásár 2026

          • 2026. június 20-án, szombat délután, a vásár programja keretében bemutatkoztak iskolánk tanulói is. Műsorunkat a negyedik osztályos lányok nyitották meg, akik egy pörgős és dinamikus táncprodukcióval készültek Péterfy Bori La Bamba című dalára. Rögtön utánuk következtek ötödikeseink, akik a pop királya, Michael Jackson, egyik jól ismert slágerére tanultak be egy táncot. A táncos produkciók után a ritmusok világába repültünk. Dobszólóikkal Szulló Kristián és Urban Krisztián mutatkoznak be. Blokkunk zárásaként Németh Noemi 9. osztályos tanulónkat láthattuk. Elsőként Francis Lai Love Story című műve csendült fel az előadásában, majd gyönyörű magyar dalokat is énekelt: Cserháti Zsuzsa Egy ismeretlen dal című számát, az Ismerős Arcoktól a Nélküledet, legvégső zárásként pedig az Il Volo formáció világhírű slágerét, a Grande Amore-t. Köszönjük a lehetőséget és a sok tapsot.

          • Vonatles és fagyizás

          • Pénteken a 4. osztályos napközis tanulók egy kellemes sétát tettek a vasútállomásra. A gyerekek megfigyelték a vasútállomás működését, megnézték az érkező és induló vonatokat, valamint beszélgettünk arról, hogyan zajlik a vasúti közlekedés, és milyen fontos szabályokat kell betartani az állomáson. A séta nemcsak szórakoztató, hanem tanulságos is volt, hiszen a gyerekek új ismereteket szereztek a közlekedésről, miközben a szabad levegőn mozoghattak és közösen tölthettek el egy kellemes délutánt. A program végén mindenkit egy finom fagylalt várt, amely méltó lezárása volt a sétának. A jó hangulat, a sok nevetés és a közös élmények emlékezetessé tették ezt a napot. A gyerekek élményekkel gazdagodva, vidáman tértek vissza az iskolába.

             

          • Akikre nagyon büszkék vagyunk 2026-ban...

          • A Vágsellyei járás legsikeresebb tanulóinak díjazására ebben a tanévben 2026. június 17-én került sor a Vágsellyei Városi Művelődési Központ esztrádtermében. A jelenlévő tanulók az egyes tantárgyi versenyeken és olimpiákon elért szép eredményeikért és sikereikért részesültek elismerésben – köztük iskolánk hat tanulója is. Tanulóink kiváló eredményeket értek el, és sikeresen képviselték intézményünket a különböző társadalomtudományi és természettudományi versenyeken: Tóth Juraj (4. osztály), Szullo Krisztián (5. osztály), Bahurek Dávid, Gyurovszky Tamás és Szarka Viktor (8. osztály), valamint Németh Noémi (9. osztály). Az okleveleket és a jutalomkönyveket Mgr. Jozef Belický, Vágsellye Város polgármestere és Mgr. Mariana Takáčová, a Városi Tanügyi Hivatal vezetője adta át. Ügyes tanulóinknak és felkészítő pedagógusaiknak szívből gratulálunk! Köszönjük, hogy a versenyeken elért kimagasló eredményeikkel öregbítik iskolánk jó hírnevét.

          • Holokausztmúzeum

          • 2026.6.15-én iskolánk 8. és 9. osztályos tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt a szeredi Holokausztmúzeumban, Megrendülve és nagy együttérzéssel hallgatták az előadó szavait a 2. világháború borzalmairól, különösképpen a zsidók tragikus sorsáról. Szembesültek a koncentrációs táborokba elhurcolt gyermekek kegyetlen életével, túlélési esélyeivel. Megtekintették a barakkokban kialakított kiállítást, mely a zsidó lakosság embertelen sorsáról tanúskodott a háború évei alatt. Leróttuk tiszteletünket a holokauszt 6 000 000 áldozata előtt.

          • Anyanyelvi projektverseny

          • Čičman Viktória, 5. osztályos tanuló ebben a tanévben is részt vett az anyanyelvi levelezős projektversenyen, Mi fán terem? címmel az 5.-6. osztályosok kategóriájában. Ez a projektverseny szólásokkal, közmondásokkal és népi időjóslással kapcsolatos feladatokat tartalmazott, amelyek nagyon tanulságosak és érdekesek voltak. A projektfeladat pedig egy kertészeti tanácsadó kidolgozása volt, évszakokra lebontva, népi időjóslás feltüntetésével. Viki a maximális 100 ponttal az első helyen végzett. Mellékelem a kidolgozott projektet.

          • Régi idők nyomában

          • Péntek délután a napközis csoportokkal ellátogattunk a Vágsellyei Levéltárba. A látogatás során a gyerekek betekintést nyerhettek a levéltár működésébe, megismerkedhettek a régi dokumentumok, fényképek és iratok világával. Érdekes információkat hallhattak arról, hogyan őrzik meg a múlt emlékeit, és miért fontos a történelmi értékek védelme. A gyerekek kíváncsian figyelték a bemutatót, kérdéseket tettek fel, és örömmel fedezték fel a
            régi korok emlékeit. A látogatás nemcsak tanulságos, hanem élményekben gazdag program is volt, amely hozzájárult a helyi történelem és kulturális örökség jobb megismeréséhez.
            Köszönjük a levéltár munkatársainak a szívélyes fogadtatást és az érdekes vezetést!

          • Gyermeknap

          • Egy felejthetetlen gyereknap áll mögöttünk, amelyre sokáig fogunk emlékezni. A 2026-os pázmányos gyereknap ezúttal igazán különleges volt, hiszen most nem a tanárok, hanem a gyerekek szervezték a programokat a gyerekeknek.A 8. osztály tanulói vállalták a szervezést, és 12 izgalmas, változatos állomásos feladatot állítottak össze a felső tagozatosok számára. A csapatok többek között akadálypályán mérhették össze ügyességüket, kipróbálhatták a vízhordást, részt vehettek csendes kör feladatban, de a kreativitásra is szükség volt a repülőgép-hajtogatás és reptetés során.Minden állomáson pontokat gyűjthettek a csapatok, a végén pedig a legügyesebb, legtöbb pontot elérő csapat egy kis nyalánkságban részesült jutalmul.A sok mozgás és izgalmas kihívás után jól esett a közös kikapcsolódás is: a napot egy közös fagyizás zárta.Ezúton is köszönjük a 8. osztálynak, hogy ilyen kreatív, élményekben gazdag gyereknapot szerveztek, és hogy ilyen emlékezetessé tették ezt a napot minden résztvevő számára.

          • Hegedűverseny

          • A Komáromi XVIII. Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedűversenyen Németh Noemi 9.osztályos tanuló ezüst minősítést érdemelt ki a III. kategóriában. Gratulálunk és további sok sikert kívánunk.

          • Gyermekhét az óvodában: június 1. - június 5.

          • A gyerekekre egész héten gazdag programok vártak. Hétfőn ellátogattunk Farkashidára (Vlčkovce), ahol különböző lepkefajtákkal ismerkedtek meg a gyerekek a lepkekertben. Ez egy trópusi hely, ahol több száz szabadon repkedő lepke között sétáltak a gyerekek. Kedden Laci bohóc fokozta a jó hangulatot. Szerdán egészségünk érdekében meghívtuk Lozsy Garai Katalint, aki zenére különféle tánclépésekkel mozgatta meg a gyerekeket. Köszönjük, hogy elfogadta a meghívást.Csütörtöki napon a fagyizás sem maradhatott el. Pénteken ellátogattunk Pőstyénbe, ahol az Ekoparkban különféle állatokat láttak a gyerekek. Nemcsak sétáltak, hanem vonatoztak is, majd birtokba vették az ott lévő játszóteret.Fáradt, de élményekkel teli hetet zártak az óvodások.

          • Módszertani délután

          • Június 4-én iskolánkban módszertani délutánra került sor, amelyen megismerhettük a KasaMethod – education & therapy komplex fejlesztő módszert. A módszer színkódolással támogatja az olvasás és írás biztos elsajátítását. A bemutatót PaedDr. Kása Ildikó, a módszer megalapítója tartotta. A rendezvényen lehetőség nyílt a KasaMethod elméleti és gyakorlati megismerésére, a Betűkaland és Szótagok világa munkafüzetek megtekintésére és szakmai tapasztalatcserére. A tartalmas délután értékes szakmai ismeretekkel gazdagította a résztvevőket, és hozzájárult a módszer szélesebb körű megismeréséhez.

          • Tesztelés 9-2026 eredményei

          • A 2025/26-os tanévben az alapiskolák 9. osztályos tanulóinak országos szintű tesztelésére 2026. március 18-án (szerdán) és 2026. március 19-én (csütörtökön) került sor. Huszonegy kilencedikes osztályos tanulónk matematikából, magyar nyelv és irodalomból, szlovák nyelv és szlovák irodalomból írt tudásfelmérő tesztet. Az
            országos tesztelés célja, hogy felmérje az alapiskolák végzőseinek tudásszintjét, képességeit és kompetenciáit. A felmérést a Nemzeti Oktatási és Ifjúsági Intézet (NIVaM) készítette elő. A 9. osztályos tanulóinknak gratulálunk az egyéni és ezáltal az iskola szép eredményeihez.

          • Képkiállításon jártak a napközisek

          • Május 29-én, pénteken a Terra Wag fotókiàllítására látogattunk el a napközis tanulókkal. Betekintést nyerhettek a fényképezés kreatív világába, miközben fejlődött a megfigyelőképességük, a képzelőerejük. A kiállítás változatos témákat ölel fel: építészeti részletek, természeti szépségek, utazási fotók, valamint hagyományőrző képek is helyet kaptak benne. A kiállítás különleges élményt nyújtott a gyerekek számára.

          • Éledő természet fotóverseny - különdíj

          • Megszülettek a 9. Éledő természet fotópályázat eredményei!
            Iskolánk több tanulója is bekapcsolódott az Éledő természet című fotópályázatba, melyet a Pozsonypüspöki Alapiskola idén is meghirdetett. A szakmai zsűri és a szervezők információi alapján, összesen 18 iskolából érkezett 369 pályamű. A beküldött fotók hűen tükrözik a természet iránti rajongást és a diákok kreativitását.
            Szarka Viktor, 8. osztályos tanulót különdíjjal jutalmazta a zsűri. Gratulálunk az eredményhez!

             

          • Színházlátogatás

          • Május 28-án iskolánk harmadik és negyedik osztályos tanulói színházlátogatáson vettek részt a Komáromi Jókai Színházban. A gyerekek megtekintették a Rumini Tükör-szigeten című családi musicalt. Az előadás izgalmas kalandokkal, látványos díszletekkel és vidám dalokkal varázsolta el a közönséget. A történet főhőse Rumini, a bátor kisegér, aki társaival együtt veszélyekkel teli utazásra indul. A gyerekek nagyon élvezték az előadást, különösen a humoros jeleneteket, a zenés részeket és a szerethető szereplőket. A színházlátogatás maradandó élményt nyújtott mindenki számára. Köszönjük a Szülői Szövetség támogatását.

          • Zlatá priadka 2026

          • A „Zlatá priadka“ elnevezésű gyermekdráma-alkotó verseny a Nemzeti Művelődési Központ egyik legjelentősebb gyermek- és ifjúsági programja, melynek társszervezője a Vágsellyei Művelődési Központ. Idén 53. alkalommal került megrendezésre és a regionális, illetve megyei fordulókon keresztül közel 200 színjátszó csoport jutott tovább mintegy 1000 gyermekszereplővel. A nyolc megyei seregszemlén a kiemelkedő színvonalú társulatok mellett azok a csoportok is bemutatkoztak, amelyek még csak most kezdik tevékenységüket.

            A gyermekek társmoderátorként kapcsolódtak be a verseny teljes programjába, és minden délután összeült a gyermekzsűri – a Zlatá priadka Fóruma –, amely javaslatot tett a gyermekzsűri díjára.

                 A Zlatá priadka mindennapi részét képezi a Listy detskej Tálie fesztiválújság is, amelyben nemcsak a szakmai zsűri értékeléseit közlik, hanem a Zlatá priadka Fóruma véleményeit, a fesztivál látogatóinak észrevételeit, valamint különféle cikkeket és interjúkat is. Idén a szerkesztőség tagjai között a fellépő színjátszó csoportok gyermekei is helyet kaptak.

                 Iskolánk harmadik és negyedik osztályos tanulói a Chcem, chcem nové című előadásra látogattak el, melyet a pozsonyi székhelyű Ján Albrecht Művészeti Alapiskola „Divadlo Ja“ fantázianevet viselő amatőr színtársulata mutatott be. A röpke harminc perces zenés-táncos előadás fókuszában a mai kor túlfogyasztó társadalma állt, amelyben a  javak halmozása és az állandó vásárlás jelenti a legfőbb kulturális törekvést és a társadalmi státusz alapját.  Kíméletlen őszinteséggel mutatta be a lineáris gazdaság „termelj - fogyassz – dobj el“ elvén működő rendszerét, amely óriási terhet ró a környezetre. Nagyon tanulságos és elgondolkodtató előadás volt!

             

          • Dobogós helyezés a Pünkösdi Focitornán

          • 2026. május 25-én a Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda felső tagozatos tanulói részt vettek a Pereden megrendezett Pünkösdi Focitornán, ahol a 8 induló csapat között méltó küzdelmet vívva a 3. helyen végeztek. A torna különdíját – a legjobb kapusnak járó elismerést – iskolánk tanulója, Gyurovszky Tamás (8. osztály) érdemelte ki.

            Tanulóink teljesítménye méltán tölti el büszkeséggel az egész iskolaközösséget. Gratulálunk a csapatnak a kiemelkedő szerepléshez, és köszönetet mondunk kitartásukért és sportszerű hozzáállásukért!

            Felkészítő pedagógus: Kováč Maximilián

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou Petra Pázmánya s vyučovacím jazykom maďarským - Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda
      • ZŠ: +421 0317703495

        MŠ: 0911/348100

        Ekonómka: 0313217797
      • P. Pázmaňa 48, 927 01 Šaľa
        Adresa materskej školy
        (elokované pracovisko):
        Družstevná 396/3, 927 01 Šaľa
        927 01 Šaľa
        Slovakia
      • 37861409
      • 2021623835
      • Riaditeľka školy: Mgr. Monika Hamarová
        Zástupkyňa pre ZŠ: Mgr. Silvia Kőrösová
        Zástupkyňa pre MŠ: Mgr. Eva Vargová
        Ekonómka a personalistka: Ing. Helena Pozsonyiová
      • Vargová Michaela (ZŠ Ľ. Štúra)
        Tel.:0317703175
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje