Prehlásenie o prístupnosti web stránky

Webova stránka pazmanymta.edupage.org je tvorená so snahou o dosiahnutie maximálnej prístupnosti svojho obsahu a použiteľnosť podľa známych metód.

Prezentačný layout a obsah je vytvorený v štrukturovanom jazyku HTML. Vizuálna prezentácia je vytvorená pomocou kaskádových štýlov (CSS). Stránky spĺňajú štandardy pre tvorbu prístupných webových stránok, podľa § 13 zákona č.275/2006 Z.z. o informačných systémoch verejnej správy.

Všetky obrázky a fotografie nesúce nejaký obsah sú označené pomocou atribútov "alt" a/alebo "title". Ilustračné obrázky sú označené prázdnym atribútom "alt".

Všetky farby textu a pozadí sú navrhnuté tak, aby boli v dostatočnom kontraste a mali dostatočný rozdiel jasu. Texty by teda mali byť dobre čitateľné aj pre užívateľov s poruchami zraku a pozornosti a inými disfunkciami sťažujúcimi vnímanie textového obsahu. Web stránka je plne použiteľná aj pri nastavení pracovného prostredia "Vysoký kontrast" (High contrast).

Ak nájdete na týchto stránkach čokoľvek, čo by podľa Vás nezodpovedalo požiadavkám prístupnosti, informujte nás, prosím. Nedostatky sa pokúsime čo najskôr odstrániť.