• Diákönkormányzat

A Diákönkormányzat (DÖK) célja az, hogy az iskolai keretek között megtanítsa, rászoktassa a  tanulókat arra, hogy képviselje saját érdekeit, hogyan alakítsa saját iskolai életét, hogyan teheti élvezetesebbé, emlékezetesebbé az iskolában eltöltött éveket.

A DÖK legfontosabb testülete a Diákparlament, amely havonta kétszer ülésezik az osztályközösségek által delegált képviselőkkel. Minden osztály legalább két tanulót küldhet a diákparlamentbe, akiknek feladatuk az osztály igényeinek, ötleteinek, kívánságainak összegyűjtése és továbbítása a DÖK üléseire. Az osztályok képviselőinek megbízatása 1évre szól. A diákparlament ülésein az aktuális feladatok, kérések, pályázati lehetőségek, panaszok adta problémák, konfliktusok megbeszélése történik a segítő pedagógus jelenlétében. A Diákparlament az a fórum, ahol az iskola vezetősége kikérheti a tanulók véleményét az iskola mindennapos életével kapcsolatban. A DÖK szervezésében rendezzük meg a diákprogramokat. Hagyományossá vált az iskolai karnevál, a tavaszi papírgyűjtés, Halloween osztálydíszítés, Nagyszülők teadélutánja, Mikulás-járás, a Nárcisz-napi pénzadakozás, karácsonyi vásár, gyermeknap szervezése. Célunk az, hogy a programok szervezésének felelősségében a gyerekek minél több szerepet vállaljanak. A DÖK hatáskörébe tartozik a Sulirádió működtetése és a tanulói ügyelet  megszervezésével  a házirend betartását segítjük.

A DÖK tagjai a 2018/2019-as tanévben:

Mészáros Dániel, Rencés István, Polgár Tímea - V. osztály

Lelovics Immanuel, Suba Rebeka, Pozsonyi Laura   -  VI. osztály

Klemász Diana, Horváth Máté, Tok Eszter  -  VII. osztály

Daru Csenge, Finta Luca, Pešádik Zsófia, Suba Sára, Polgár Sára -  VIII. osztály

Szabó Réka, Rukovánsky  Viktória, Gál Ádám  -  IX. osztály

A DÖK munkáját  Mgr. Putera Anikó pedagógus segíti.

A városi diákönkormányzatban iskolánkat Mikudík Kornélia és Szarka Viktória képviseli.