• O materskej škole

• Materská škola pri ZŠ Petra Pázmánya s VJM – Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, P. Pázmaňa 48, Šaľa

Sídlo MŠ: Družstevná 396/3

Školský rok: 2021/2022

Počet tried: 1  (elokovaná trieda)

Počet detí: 23

Počet pedagogických zamestnancov:  2

Kontaktná osoba pre MŠ:  Andrea Mészárosová

Mobil: 0911 348 100

E-mail: pazmanymta@zoznam.sk

Webové sídlo: www.pazmanymta.edupage.sk

Jednotriedna materská škola s vyučovacím jazykom maďarským so sídlom na elokovanom pracovisku na Družstevnej ulici poskytuje deťom celodennú a podľa záujmu zákonných zástupcov i poldennú starostlivosť. Rodinné prostredie vytvára zoskupenie detí od 3 do 6 rokov vrátane detí s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje na základe Školského vzdelávacieho programu s názvom „Tajomné kráľovstvo II.“ so zameraním na ľudové tradície, zdravý životný štýl, environmentálnu a ekologickú výchovu, počítačovú, literárnu, predčitateľskú a dopravnú gramotnosť. V materskej škole sa organizujú rôzne akcie, aktivity a podujatia: výlety, exkurzie, oslavy sviatkov (vítanie Mikuláša, jedličková slávnosť, fašiangový karneval), výstavy prác detí a pedagógov, divadelné predstavenia, športové  súťaže. Niektoré podujatia sa realizujú v úzkej spolupráci so ZŠ (výchovný koncert, testy školskej zrelosti, návšteva 1. ročníka, návšteva dopravného ihriska) a so zákonnými zástupcami detí (oslava Dňa matiek, rozlúčka predškolákov, športový deň, vitamínový deň). V edukačnom procese sa realizujú nasledovné projekty: Sladkosti závislosťou, Adamko hravo-zdravo, Environmentálna a ekologická výchova a programy na podporu zdravia: Ovocie a zelenina do škôl.

Trieda je vybavená novým nábytkom, didaktickými pomôckami, hračkami ako i odbornou a detskou literatúrou. V elokovanej triede MŠ bola realizovaná celková rekonštrukcia výdajne stravy a oprava vnútornej omietky v triede.