• Oroszlány -Nemzetközi Történelmi Vetélkedő

• 2018. április 21-én tanulóink részt vettek  Oroszlányban a történelmi vetélkedőn, ahol 4. helyezést értek el:

Szarka Zsófia Bernadett

Kaňuch Flóra Emma

Bahurek  Vivien

8. osztályos tanulók, valamint különdíjban részesültek Petőfi Sándor mellszobrának elkészítéséért.

A vetélkedő témája: „ Kik érted haltak, szent világszabadság.”

Felkészítő: Mészáros Ildikó tanító néni

• Az angolórák nem csak unalmas nyelvtan és szókincs magolásáról szólnak, hanem megismertetik velünk más nemzetek szokásait, ünnepeit, hétköznapjait is. És ha mindezt egy született ausztráltól hallják a tanulók, sokkal érdekesebben hangzik. Ma a nyolcadikos és kilencedikes tanulók az ausztrál származású, Pereden élő tanár, Douglas Hyde rendhagyó angolóráján vettek részt.

• Večianska paleta

• 2018. április 18-án zajlott a "Večianska paleta"  városi rajzverseny a vecsei kultúrházban. Iskolánkat 4 tanuló képviselte: Szabadoš Tímea, Bánovský Anna 6. osztályos tanulók, Szabó Réka, Szarka Zsófia Bernadett 8. osztályos tanulók. A Városi Tanügyi Hivatal fődíját Szarka Zsófia Bernadett nyerte meg. A gyönyörű rajzmunkák megtekinthetők a vecsei kultúrház kiállitótermében. Gratulálunk a kis képzőművészeinknek és büszkék vagyunk rájuk!

• Matematika olimpia

• Iskolánkat 12 tanuló képviselte a  Matematika Olimpia járási fordulóján.

Eredményes megoldók:

6. osztály: Klemász Diana – 1. hely

Gregor Vivien Veronika  - 1. hely

Szabadoš Tímea – 1. hely

Hamar Dániel – eredményes megoldó

8. osztály: Szarka Zsófia Bernadett – 2. hely

Minden versenyzőnek gratulálunk a szép eredményért.

• Nárcisznap

A sárga nárciszok a remény és az együttérzés jelképévé váltak az évek során.

A Rákellenes Liga által szervezett nárciszok napjának nevezett országos gyűjtésbe iskolánk is bekapcsolódott 2018. április 13-án (pénteken). A kitűző és a nárcisz megvásárlásával a rákkutatást, valamint a rákbetegek és hozzátartozóik számára készített projekteket támogatják. Mint minden évben, az idén a 9. évfolyam lányai vettek részt a gyűjtésben, akik  egy sárga nárcisszal díszített narancssárga adománygyűjtő papírdobozzal fogadták és köszönték meg az adományokat. Nemes cél érdekében tették mindezt, s meglett az eredménye, hiszen 156,06 euróval sikerült hozzájárulni az országos gyűjtéshez, mely az onkológiai páciensek kezelését segíti.

• Katedra Matematikaverseny

• Katedra Matematikaverseny országos elődöntőjének eredményes megoldói, akik folytatják a megmérettetést az országos döntőben:

5. osztály: Lelovics Immanuel – eredményes megoldó

6. osztály: Klemász Diana – 3. hely

7. osztály: Finta Luca – eredményes megoldó

Polgár Sára – eredményes megoldó

8. osztály: Szabó Réka – 1. hely

Szarka Zsófia Bernadett – 2. hely

Kaňuch Flóra Emma – 3. hely

9. osztály: Klemász Petra – 1. hely

A szép eredményhez gratulálunk és a döntőhöz sok sikert kívánunk.

• Köszönőlevél

• A torockói gyermekotthon vezetője képeslappal köszönte meg a támogatást, amelyet decemberben juttattunk el a gyermekek részére.

• Matematika olimpia

• Klemász Petra 9. osztályos tanulónk a matematika olimpia kerületi fordulóján sikeres megoldóként szerepelt. Gratulálunk!

• Szépíró verseny

• Április 10-én, kedden, iskolánk 5 tanulója képviselte nemcsak iskolánkat, hanem a felvidéki magyarságot is a győrújbaráti Tehetségnapon, amelyen csaknem 230 tanuló vett részt határon innen és határon túl. Tanulóink a szépírásban mérték össze tehetségüket társaikkal. Hamar Dániel, 6.osztályos tanulónk elnyerte a szakmai zsüri különdíját.Gratulálunk!
            A rendezvény résztvevőit a verseny után a Győri Tánc- és Képzőművészeti Általános Iskola és Szakgimnázium növendékei szórakoztatták.
            Szépíróink: Benes Zsófi, Vedrődi Viktória -7.oszt.
                                Hamar Dániel - 6. oszt.
                                Lieskovsky Dominika, Lieskovsky Viktória - 5. oszt.
            Köszönjük, hogy iskolánkat szépen képviselték, és helytálltak az erős magyarországi  mezőnyben is.

• Szavazataikat kérjük!

• Iskolánk 2018 márciusában benevezett a Fától a füzetig – Od stromu k zošitu elnevezésű országos képzőművészeti projektbe, melybe 327 iskola összesen 3425 rajzzal kapcsolódott be. Tehetséges tanulóink a természettel, illetve fákkal kapcsolatos rajzokat készítettek, melyek közül a II. kategóriában kettő bejutott az országos döntőbe. Az elkészített rajzok majd füzetborító grafikus dizájnként szolgálnak. Amennyiben Önöknek is tetszenek a rajzok kérjük, hogy szavazzanak a 8. osztályos tanulóink munkáira 2018. április 23-ig a következő linken:

Szarka Zsófia Bernadett – a rajz száma: 3202

Szabó Réka – a rajz száma: 3203

Köszönjük!

• Próbatesztelés 2018

• A nyolcadik osztályos tanulók próbatesztelése szlovák nyelv és szlovák irodalomból 2018. április 18-án (szerdán) valósul meg, mely szövegértésre és hallásértésre irányul. A próbatesztelést a Oktatásügyi Szabványosított Mérések Nemzeti Intézete (NÚCEM) készítette elő.

Bővebb információk: Próbateszt

• 7 mérföldes csizmában heted 7 határon át

• 2018. 04. 5-én  Diósförgepatonyban került megrendezésre a 7 mérföldes csizmában heted 7 határon át mesevetélkedő 4. fordulójának versenye. Iskolánk  Villám csapata (Bende Marcell, Hakszer Edina, Malý Dániel, Szabó Máté) az országos elődöntőn 105 mérfölddel a 8. helyet foglalta el.

• Pedagógusnap

• "Azért vagyok pedagógus, hogy a természetnek nyers gyémántját szép vigyázattal csiszoljam kristályba" - ez Németh László hitvallása.

Vágsellyén 2018. 3. 28-án került megrendezésre a járási tanítónapi ünnepség, mely alkalmából Szabó Magdaléna tanító néni kapott kitüntetést a matematika oktatás terén elért kiemelkedő eredményeiért. Gratulálunk az elismeréshez és további sok sikert kívánunk.