• Pytagoriáda - Pitagorasz verseny

Iskolánkban 2017. december 13-án és 14-én megrendeztük a  Pitagorasz matematikaverseny iskolai fordulóját .  A versenyen összesen 51 tanuló vett részt. A tanulók közül 24-en eredményesen szerepeltek. Az eredményes tanulóknak gratulálunk és sok sikert kívánunk a járási fordulóhoz.

Eredményes tanulóink:

3. osztály:

Lelovics Terézia, Takács Sára, Szabadoš Ádám, Molnár Dániel Gergő

4. osztály:

Bende Marcell, Szabó Máté, Tóth René

5. osztály:

Gál Nelli, Lelovics Immanuel, Lieskovský Dominika, Lelovics Krisztina, Pešádik Oskár

6. osztály:

Klemász Diana, Majer Károly, Gregor Vivien Veronika, Szabadoš Tímea

7. osztály:

Kun Sebastian Jesse, Daru Csenge,  Polgár Sára, Finta Luca,

8. osztály:

Szarka Zsófia Bernadett, Szabó Réka, Kaňuch Flóra Emma, Gál Ádám

2017. december  8-án megvalósult az immár hagyományos tanulmányi kirándulás, melyet a természettudományi tantárgybizottság szervezett. Idén Budapestre látogattunk el a Csodák Palotájába, ahol színes programmal vártak bennünket. Az Öveges teremben olyan érdekes kísérleteket láthattak a tanulók, melyeket az iskolában nem áll módunkban bemutatni. Ez után interaktív módon próbálhatták ki az egyes helyszíneken lévő fizikai, kémiai és biológiai „csodákat”.Az így szerzett tudást és tapasztalatot a tanulók kamatoztatni tudják majd a természettudományi tantárgyak tanulása során.

• November az óvodában

Do galérie November az óvodában boli pridané fotografie.

• Anyanyelvi vetélkedő – 2017. december 7.

A Vágsellyei járás hét teljes szervezettségű magyar tanítási nyelvü alapiskoláinak tanulói anyanyelvi vetélkedőn vettek részt iskolánkban. A 40 versenyző két kategóriában mérte össze tudását, helyesírási feladatokat, érdekes nyelvi játékokat és kreatív gyakorlatokat oldott meg.  Minden résztvevőnek  köszönjük a felkészülést, a pedagógusoknak pedig a lelkiismeretes felkészítést.

Eredmények:    I. kategória (5-6. évfolyam)

1. hely – Mészáros Dalma, Osztényi Leander Alapiskola és Óvoda,  Sókszelőce, felkészítő: Mészáros Marián.
    2. hely – Szabadoš Tímea, Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye,

felkészítő: Szetyinszký Veronika.

1. hely – Mészáros Dóra, Vágfarkasdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda, felkészítő: Pásztor Judit.

II. kategória (7-9. évfolyam)

1. hely – Csizmár Melinda, Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye,

felkészítő: Szetyinszký Veronika.

1. hely – Udvaros Borbála, Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Deáki,               felkészítő: Šóšik Tímea.
    2. hely – Szabó Réka, Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye,

felkészítő: Dohányos Katalin.

Az eredményes tanulóknak  szívből gratulálunk, és további sok sikert kívánunk!

• Előadás - kriminalisztika

2017. december 5-én iskolánk 8. és 9. osztályos tanulói érdekes prevenciós előadáson vettek részt, melynek fő témája az erőszak megléte, veszélye és annak megelőzése volt. Az előadó Dušan Ivan rendőr úr volt, tapasztalt szakember, kriminalisztikai szakértő, aki sok hasznos információt közölt.  Több megtörtént esetet konkrét történettel szemléltetett. Bízunk abban, hogy tanulóink megszívlelik az elhangzottakat, és lehetőség szerint elkerülik a veszélyes szituációkat.

• Meghívó

• Találkozó Oroszlányban

Iskolánk évek óta jó partnerkapcsolatot ápol a magyarországi Oroszlány város  Hunyadi Mátyás Általános Iskolájával, mely megalakulásának 55. évfordulóját ünnepeli. Ezen alkalomból iskolánk pedagógusai és tanulói meghívást kaptak a Hunyadi Hét nyitónapjára,  mely a csillagászat és az űrkutatás jegyében zajlott. 2017. 11. 20-án az új városi sportcsarnokban rendezték meg a nyitóünnepséget.  Az ünnepi  köszöntő és műsor után a legnagyobb élmény számunkra Farkas Bertalannal, az első magyar űrhajóssal, való személyes találkozás és fényképezkedés volt.  A délután folyamán pedig megtekintettük a Bányászati Múzeum érdekes kiállítását. Köszönjük szépen a meghívást és a kellemesen eltöltött szép napot, valamint a Szülői Szövetség támogatását.

Bővebb információk és rövid riport a következő linken tekinthető meg:

• Fogadóóra

Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy 2017. november 27-én (hétfőn) az iskolában fogadóórát tartunk az alsó tagozaton 15.00-tól, a felső tagozaton pedig 15.30-tól.

Kontakt

P. Pázmaňa 48 , 927 01 Šaľa