• 2%-os jövedelemadó

• 13.03.2020 12:59
      • ADÓ 2%
      • Tisztelt Szülők és Iskolabarátok!

Az előző évekhez hasonlóan 2020-ben is lehetőségük nyílik arra, hogy adójuk egy részéről saját belátásuk szerint döntsenek. A Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda mellett működő Szlovákiai Magyar Szülők Szövetségének Alapszervezete mint hivatalosan bejegyzett polgári társulás az idén is jogosult a 2%  fogadására. A nonprofit szervezetnek két bevételi forrása van: a tagdíjak és az adó 2 százalékából befolyt összeg. A tehetséggondozással és versenyekkel, valamint az egyes iskolai rendezvényekkel  kapcsolatos kiadásokat a tagdíjakból és az adó 2 százalékából befolyt összegből fedezik.  Évről évre a szülői közösség nagy mértékben segíti iskolánkat felújítási munkálatokkal, új iskolai bútorok, szükséges tansegédeszközök vásárlásával, iskolánk szépítésével és fejlesztésével. Az ilyen jellegű támogató tevékenységhez az anyagi forrást a szülők, iskolabarátok nyújtják a szövetség segítségével, melyért nagy köszönet minden támogatónak.

Kérjük Önöket, ne hagyják kihasználatlanul ezt a lehetőséget, s adójuk 2%-ának felajánlásával segítsék továbbra is ezt a nemes és segítőkész munkát!

A nyomtatványokat az iskolában veheti át vagy letölthetik a weboldalunkról

A nyilatkozathoz (Vyhlásenie) mellékelni kell a befizetett adóról szóló igazolást is, amelyet a munkaadónak kell kiállítani. A kitöltött nyilatkozatot a melléklettel együtt legkésőbb április 30-ig kell eljuttatni a lakóhely szerint illetékes adóhivatalba, s 90 napon belül átutalják a pénzt a szervezet számlájára.

BIZALMÁT ÉS TÁMOGATÁSÁT KÖSZÖNJÜK!

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_(2).pdf