• Zápis do MŠ

• Beiratkozás az óvodába 2024/2025

A vágsellyei Pázmány Péter Alapiskola mellett működő óvodába a gyermekek

beíratása személyes/jelenléti vagy elektronikus formában történik 2024.5.2-től 2024.5.15-ig 11.00 órától - 13.00 óráig az óvoda kihelyezett épületében - Družstevná utca 396/3  Vágsellye, valamint előre egyeztetett időpontban.

A beíratáskor hozzák magukkal a gyermek anyakönyvi kivonatát az adatok ellenőrzése miatt.

A jelentkezési lap megtalálható az iskola weboldalán: www.pazmanymta.edupage.org. Mindkét szülő aláírása szükséges a jelentkezési lapon.

A felvétel feltételei:

• Előnyben részesülnek azok a gyermekek, akik a következő iskolaévben iskolakötelesek lesznek, vagyis augusztus 31-ig betöltötték az 5. életévüket.
          • Előnyben részesülnek azok a gyermekek is, akik augusztus 31-ig betöltik a 4. életévüket.
          • Előnyben részesülnek azok a gyermekek, akik a kötelező óvodai oktatást folytatják.
          • Előnyben részesül az a gyermek, akinek a  testvére már látogatja az óvodát, ill. az iskolát.

Az óvodai beiratkozás során szükséges a gyermek egészségügyi állapotáról szóló igazolást csatolni, melynek része a kötelező oltások igazolása. A törvényes képviselő a kérvényt beadhatja személyesen, írásban postán, elektronikus úton: e-mail, Edupage.

A gyermek akkor van felvéve az óvodába, amennyiben az igazgatóság határozatot ad ki a felvételről. Az igazgatóság írásos felvételt/ nem felvételt az óvodába az adott év június 30-ig ad ki.

Kritériá prijatia do materskej školy 2024/2025

Termín a čas podávania žiadostí spolu s podmienkami prijímania detí do materskej školy zverejní riaditeľka školy po dohode so zriaďovateľom v budove materskej školy, na inom verejne dostupnom mieste a na webovom sídle školy.

Zápis do Materskej školy pri Základnej škole Petra Pázmánya s VJM sa uskutoční v nasledovnom termíne:

• od 2. 5. 2024 do 15. 5. 2024 od 11:00 hod. do 13:00 hod. osobne v sídle elokovaného pracoviska MŠ alebo elektronicky (cez Edupage).

Prípadne je možné aj telefonicky vopred dohodnúť termín.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijímajú deti podľa zákona č.  245/2008 Z. z. (školský zákon).

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa:

• ktoré dovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta – pre dieťa je povinné predprimárne vzdelávanie,
          • ktoré má právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. dieťa ktoré dovŕšilo 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka,
          • pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
          • ktorého súrodenec už navštevuje ZŠ s MŠ P. Pázmánya s VJM.

Výnimočne možno prijať do MŠ aj dieťa od dvoch rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky (predovšetkým kapacitné podmienky).

Dieťa sa prijíma do MŠ na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu. Zákonný zástupca spolu s písomnou žiadosťou o prijatie dieťaťa do materskej školy predkladá aj potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

Zákonný zástupca môže podať žiadosť:

- osobne,

- písomne poštou,

- e-mailom,

- elektronickou formou (vyplnenie online formulára cez Edupage).

Dieťa je do MŠ prijaté len vtedy, ak riaditeľ materskej školy o jeho prijatí vydal rozhodnutie.

Písomné rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy k začiatku školského roka vydá riaditeľka spravidla do 30. júna príslušného kalendárneho roka.

Elérhetőségek/kontakty:

Az óvodai részleg igazgatóhelyettese: Mgr. Varga Éva

Tel.: 031 770 34 95

E-mail: riaditel@zspazmanyasa.sk

Webové sídlo: www.pazmanymta.edupage.org

Kihelyezett óvodai részleg/Adresa elokovaného pracoviska MŠ: Družstevná 396/3, Šaľa