• Gloria Victis

• A Rákóczi Szövetség október 21-23. között 25. alkalommal valósította meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen Gloria Victis elnevezésű 1956-os emlékünnepségét, Kárpát-medencei ifjúsági találkozóval összekötve.. A rendezvényen idén iskolánk tanulói is részt vettek. A háromnapos rendezvény keretében meglátogatták a recski munkatábort és az egri várat és részt vettek a fáklyás felvonuláson.

• Tök jó!

• Dňa 25. 10. 2017 sa na našej škole uskutočnila príprava a vyrezávanie tekvíc na Halloween a aranžovanie z jesenných plodov.

Vytvorené diela skrášľujú priestory našej školy.

V mene všetkých žiakov a učiteliek ďakujeme za účasť a dobroty, ktorými ste osladili tento deň.

2017. 10. 25-én iskolánkban megrendezésre került a már hagyományos Tök jó délután. Tanulóink szüleik és nagyszüleik segítségével készítették a szebbnél szebb alkotásokat.

A gyermekek nevében köszönjük a részvételt és a sok-sok finomságot!

• Pázmány Péter Napok

• A Vágsellyei Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda 2013-tól rendszeresen megrendezi a Pázmány Péter Napokat. E rendezvénysorozattal emlékezünk meg iskolánk névadójáról, Pázmány Péterről. 2017. október 9. és 13. között érdekes rendezvényeket szerveztünk tanulóink számára. A Vágsellyei Járási Levéltárban megtekinthették a Reformáció 500 éve elnevezésű kiállítást, valamint részt vehettek a Komáromi Jókai Színház előadásán. A közeli Szered városában exkurzió keretén belül megnézhették a holokauszt emlékmúzeumot, és betekintést kaptak a szeredi édesipari termékek gyártásába is. A kilencedikes lányok előadásában meghallgatták az iskolánk történetéről szóló prezentációt, amellyel a lányok nemsokára a Kincskeresők országos konferenciáján is fellépnek majd. A Pázmány Péter életével kapcsolatos műveltségi vetélkedőn 11 háromfős csapat vett részt. Képzőművészeti és fogalmazási pályázatot hirdettünk meg a Jövő iskolája címmel. A közkedvelt foci-, sakk- és asztalitenisz bajnokságon kívül ügyességi versenyeket is rendeztünk. Az iskola minden tanulója bekapcsolódott valamelyik versenybe, a legsikeresebb tanulókat pedig oklevéllel, édességgel jutalmaztuk meg. A rajz- és fogalmazási pályamunkákból nagyon szép kiállítás készült, amely az iskola folyosóin tekinthető meg.  Az egész heti rendezvénysorozatot lezáró meglepetés egy fagyimeghívás volt a Tropicana cukrászdába. Ezért a kedves gesztusért köszönet a Kilácskó családnak, valamint a rendezvények anyagi támogatásáért az iskola mellett működő Szülői Szövetségnek

• Dni Petra Pázmánya

• Základná škola s materskou školou Petra Pázmánya v Šali už od roku 2013 tradične organizuje celotýždňový program s názvom Dni Petra Pázmánya. Týmto programom si každoročne pripomíname význam a pôsobenie osobnosti Petra Pázmánya, ktorá nesie škola vo svojom názve. V termíne od 9. do 13. októbra 2017 sme pripravili a uskutočnili rôzne zaujímavé aktivity. Počas týždňa žiaci navštívili v priestoroch Štátneho archívu výstavu s názvom 500. výročie začiatku reformácie a zúčastnili sa divadelného predstavenia v Komárne. V neďalekej Seredi absolvovali prehliadku Múzea holokaustu a nahliadli aj do tajomstiev výroby sladkostí v pečivárni. Šikovné žiačky 9. ročníka predniesli prezentáciu týkajúcu sa dejín našej školy, ktorou onedlho reprezentujú našu školu na celoslovenskej konferencii. Usporiadali sme aj kvíz o živote a činnosti Petra Pázmánya, do ktorého sa zapojilo 11 trojčlenných družstiev. Vyhlásili sme slohovú a výtvarnú súťaž zameranú na tematiku Škola budúcnosti. Uskutočnili sa aj obľúbené športové aktivity ako futbal, šach, stolný tenis i hravé športové cvičenia. Do uvedených aktivít sa zapojila celá škola, najúspešnejší žiaci boli odmenení, dostali sladkosti a diplomy. Z výtvarných a slohových prác sme urobili krásnu výstavu v priestoroch školy. Na záver na všetkých žiakov čakala sladká zmrzlinová odmena v cukrárni. Poďakovanie patrí Združeniu rodičov za finančnú pomoc pri realizácii uvedených aktivít, taktiež majiteľom cukrárne, rodine Kilácskovej.

.

• Tök jó!

• Mindenkit sok szeretettel várunk a 2017. okt. 25-én (szerdán),

15:30 órától kezdődő őszi alkotó teadélutánra

Mindenki abból alkot, amit hoz!!!  /pl: tök, őszi termések, ágak, levelek/

Az ügyes kezű anyukáktól szívesen fogadjuk a teához való fincsit is.  Köszönjük.

• Projekt

• A Raiffeisen Bank által meghirdetett  „Gesto pre mesto“ elnevezésű projekt keretén belül iskolánk pályázata kapta a legtöbb SMS szavazatot, és megnyerte az 1000 eurós pályadíjat. Ebből a pénzből újíthatjuk fel iskolánk környékének zöldövezetét és az iskola kiskerjét.

Köszönjük  a szavazatokat!

• Tudósítás

• 2017. október 11-én a Pátria rádióban tudósítás jelent meg a Pázmány Péter Napok rendezvényeivel, illetve iskolánkkal kapcsolatban. Az interjút Szalai Réka készítette Hamar Mónika igazgatónővel. A riportot meghallgathatják a következő linken: https://1drv.ms/f/s!Atm7s3AYlck9g-EmfttBRfsNS2JLHw

• Köszönet

• A 2017. 9. 29-én megrendezett iskolai sportnapon a mozgásé volt a főszerep. Együtt sportolt és szórakozott szülő, gyerek és iskolabarát. Nagyon örülünk, hogy ilyen sokan eljöttek. A sikeres akció a Szülői Szövetség támogatásával valósult meg. Köszönjük.

• HÍREK

• A Krea regionális televízióban iskolánkkal kapcsolatos tudósítások jelentek meg, melyeket az alábbi linkeken lehet megtekinteni: