Navigácia

Utorok 31. 5. 2016

Kalendár

Počet návštev: 477766

AMIRE BÜSZKÉK VAGYUNK ....

A Szlovákiai Magyarok Kerekasztalának

                     Civil - Díja

az iskola elköltöztetése ellen tanúsított  fellépésért.

Pedagógusaink kitüntetései!- lásd fotoalbum 

Tanulóink kitüntetései!-lásd fotoalbum

   

 

                                                  

KÖZLEMÉNY!

Legfrissebb eredményeink

Gratulálunk  tanulóinknak és a felkészítő pedagógusoknak!

Kívánunk további sok sikert!

- A Maľovaná fzyika c. rajzverseny sikeres szereplői: Szabó Réka, Kaňuch Flóra Emma, Szarka Zsófia Bernadett. Felkészítőjük: Mgr. Mészáros Ildikó

- Az Ipolyi Arnold mesemondó verseny aranysávosa Daru Emese VI. osztályos tanulónk. Felkészítője: Mgr. Paszmár Erzsébet

Nemzetközi Történelmi Vetélkedő - Oroszlány, eredményesen szerepeltek: Klemász Petra, Diószeghy Dorka, Szarka Zsófia Bernadett. Felkészítőjük: Mgr. Mészáros Ildikó

- A Katedra országos matematikai döntőjének eredményei: Gál Ádám, Szarka Zsófia Bernadett, Klemász Petra - 2.hely, Kun Sebastian Jesse, Szarka Gergő, Szabó Réka - 3. hely, Finta Luca, Polgár Sára, Alexovič Gábor Tamás, Hajdú Zsolt - eredményes megoldók. Felkészítőjük: Mgr. Szabó Magdaléna, Mgr. Putera Anikó

- A Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő országos döntőjén iskolánkat a "DOREMI" és a "REJTVÉNYFEJTŐK" csapat képviselte, tagjai: Diószeghy Dorka, Bertók Anikó, Csizmár Melinda és  Mihályfi Lilla, Szabó Réka, Bahurek Vivien. Felkészítőjük: Mgr. Szetyinszký Veronika és Mgr. Paszmár Erzsébet

- A Katedra Irodalomverseny  országos döntőjén sikeresen szereplő csapat " A bátor hármas", melynek tagjai: Herencsár Cyntia, Herencsár Henrietta, Szabó LauraFelkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet

- A Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny országos döntőjén Szőcs Abigél-bronzsávos besorolást ért el. Felkészítője: Mgr. Szetyinszký Veronika

- A Dobré slovo  országos fordulóján Danada Boris a II. kategóriában 2 helyezést ért el.Felkészítője: Mgr. Paszmár Erzsébet

- A Dobré slovo kerületi fordulóján Danada Boris a II. kategóriában 2 helyezést ért el.Felkészítője: Mgr. Paszmár Erzsébet

- A  "7mérföldes csizmában heted7 határon át" mesevetélkedő országos fordulóján csapatunk - Bánovsky Anna, Bergendi Csilla Annamária, Klemász Diana, Szabadoš Tímea - 9. helyezést ért el. Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter

- A "Poznaj slovenskú reč" kerületi fordulóján Szekeres Enikő 4. helyezést ért el. Felkészítője: Mgr. Paszmár Erzsébet

- A Katedra Irodalomverseny  országos döntőjébe jutó csapata " A bátor hármas", melynek tagjai: Herencsár Cyntia, Herencsár Henrietta, Szabó LauraFelkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet

- A Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő országos döntőjének résztvevői a " Rejtvényfejtők" tagjai: Bahurek Vivien, Mihályfi Lilla, Szabó Réka és a " Doremi" tagjai: Bertók Anikó, Csizmár Melinda, Diószeghy Dorka.  Felkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet és Mgr. Szetyinszký Veronika

- A "Večianska paleta" c. járási rajzversenyen a II. kategóriában Szabadoš Tímea 2. helyezést ért el, a III. kategóriában Szabó Réka 1. helyezést szerzett. Felkészítőjük: PaedDr. Császár Tünde

- A Biblia gyerekszemmel c. rajzverseny kerületi fordulójában a III. kategóriában 1.helyezést ért el Bánovský Anna, a               IV. kategóriában 1. helyezést Szabó Réka szerzett. Felkészítőjük: Ing. Prieložný Katalin

- A járási matematikai olimpia  helyezettjei: kategória Z6 - 1. hely: Szarka Gergő, 5. hely: Szarka Zsófia Bernadett, kategória Z7 - 6. hely: Klemász Petra, kategória Z8 - 1. hely: Kecskés Laura. 

Felkészítőjük: Mgr. Szabó Magdaléna

- A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos fordulóján  9. helyezést ért el Kecskás Laura.

Felkészítője: Mgr. Szetyinszký Veronika

- A "7mérföldes csizmában heted7 határon át" mesevetélkedő területi fordulóján csapatunk - Bánovsky Anna, Bergendi Csilla Annamária, Klemász Diana, Szabadoš Tímea - 3. helyezést ért el. Indulnak az országos döntőben. Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter

- A Húsvéti focitornán Zsigárdon csatunk 1. helyezést szerzett. Felkészítőjük: Mgr. Vankó Katalin

- A Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny országos elődöntőjén született eredmények: Szőcs Abigél- aranysávos besorolás, Bergendi Csilla Annamária, Horváth Máté és Daru Csenge- ezüstsávos besorolás és Alexovič Gábor Tamás- bronzsávos besorolást ért el.  Felkészítőjük: Mgr. Szetyinszký Veronika, Mgr. Páldy Eszter, Mgr. Dohányos Katalin 

- A Dobré slovo járási fordulóján I.kategóriában 2. hely: Darázs Zsófia, II. kategóriában 1. hely: Danada Boris,

III. kategóriában 1. hely: Szabó Bence.

Felkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet

-A "Biblia gyerekszemmel" c. rajzverseny sikeres alkotói:

II. kategória: 1. hely: Lelovics Terézia, 2. hely: Tóth René, 3. hely: Szemet Sára

III. kategória: 1. hely: Bánovský Anna, 2. hely: Lieskovský Dominika, 3. hely: Lelovics Immanuel

IV. kategória: 1. hely: Szabó Réka, 2. hely: Szarka Zsófia Bernadett, 3. hely: Mihályfi Lilla

Felkészítőjük: Ing. Prieložná Katalin

- A Katedra levelező matematika verseny eredményes megoldói: Polgár Dániel, Finta Luca, Polgár Sára, Pešádik Zsófia, Kovács Kristóf, Kun Sebastian, Szarka Zsófia, Gál Ádám, Kaňuch Flóra, Szabó Réka, Szarka Gergő, Klemász Petra, Alexovič András, kecskés laura, Tok Csongor, Alexovič Gábor, Hajdú Zsolt

Felkészítőjük: Mgr. Putera Anikó, Mgr. Szabó Magdaléna

-A kémiai olimpia járási fordulójának eredményes megoldója Balogh Bianka IX. osztályos tanuló. Felkészítője: Mgr. Putera Anikó

-A Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny járási fordulóján született eredmények: 

 aranysávosok /akik bejutottak az országos elődöntőbe/: Bergendi Csilla Annamária, Daru Csenge, Alexovič Gábor Tamás, Szőcs Abigél, Horváth Máté 

 ezüstsávosok: Szabó Máté, Lelovics Immanuel, Bánovský Anna, Kaňuch Flóra, Vígh Benjámin

 bronzsávosok: Lelovics Terézia, Takács Sára, Klemász Petra

 Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter, Mgr. Bánovský Euridike, Mgr. Dohányos Katalin, Mgr. Szetyinszký Veronika

-A Bibliai olimpiász esperesi fordulóján csapatunk / Kovács Kristóf, Szabó Réka, Bahurek Vivien, Csizmár Melinda /             1. helyezést ért el. Felkészítőjük: Ing. Prieložný Katalin

-A Poznaj slovenskú reč járási fordulóján 3. helyezést ért el Szekeres Enikő 9.osztályos tanulónk és 6. helyezést Hamar Dániel 4. osztályos tanulónk.

 Felkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet, Mgr. Tóth Gabriella

- A járási Pitagorasz matematikai verseny eredményes megoldói: Gál Nelli 3.osztály, Lelovics Immanuel 3. osztály, Szabadoš Tímea 4. osztály. 2. helyezést értek el: Klemász Petra 7. osztályos tanuló és Kecskés Laura 8. osztályos tanuló. 

 Felkészítőjük: Mgr. Putera Anikó, Mgr. Szabó Magdaléna

- A 7 mérföldes mesevetélkedő járási fordulójának "Okosodók"csapata / Bánovský Anna, Bergendi Csilla Annamária, Klemász Diana, Szabadoš Tímea / a 4. helyezést érték el és tovább versenyezhetnek a kerületi fordulón.   Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter

- A Dobré slovo szlovák nyelvű vers- és prózamondó verseny iskolai fordulójának sikeres szereplői: 

  I. kategória: vers . 1. hely: Darázs Zsófia, 2. hely: Daru Emese, 3. hely: Szabó Réka és Bahurek Vivien

                      próza: 1. hely: Danada Borisz, 2.hely: Szarka Zsófia Bernadett, 3. hely: Gál Ádám és Gyulai Tamás

 II. kategória: vers - 1. hely: Szabó Bence, 2. hely: Vígh Benjámin, 3. hely: Tósegi Erika

                     próza - 1. hely: Gallis Simona, 2. hely: Szekeres Enikő Krisztina, 3. hely: Orbán Marianna

    Felkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet, Mgr. Szetyinszký Veronika 

- A Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny iskolai fordulóján született eredmények: 

 I. kategória: vers - 1. hely: Szabó Máté, 2. hely: Lelovics Terézia, 3. hely: Lieskovský Viktória és Rencés István

                    próza - 1. hely: Lelovics Immanuel, 2. hely: Takács Sára, 3. hely: Tóth René és Gál Nelli 

 II. kategória: vers - 1. hely: Daru Csenge, 2.hely: Bánovský Anna, 3. hely: Daru Emese és Szabó Réka

                      próza - 1.hely: Bergendi Csilla Annamária 2.hely: Kaňuch Flóra Emma, 3. hely: Herencsár Cyntia és Szarka Zsófia

 III. kategória: vers - 1.hely: Szabó Bence, 2. hely: Szőcs Abigél, 3. hely: Klemász Petra és Danada Borisz

                       próza: 1.hely: Alexovič Gábor Tamás, 2. hely: Vígh Benjámin, 3.hely: Hajdú Zsolt és Szabó Dávid

      Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter, Mgr. Ferencei Beáta, Mgr. Bánovský Euridike, Mgr. Dohányos Katalin, Mgr. Paszmár                                          Erzsébet, Mgr. Szetyinszký Veronika

-VII. farsangi teremfoci bajnokságon legkisebbjeink- az alsó tagozatosok - a 4. helyet szerezték meg a felső tagozatosok a 2. helyen végeztek. Alexovič Gábor Tamás a legjobb focista díjat kapta. Felkészítőjük: Mgr. Ferencei Beáta, Mgr. Vankó Katalin 

- A Regionális Simonyi Zsigmond helyesírási verseny II. helyezettje Kecskés Laura VIII. osztályos tanulónk, aki ezáltal részt vesz az országos döntőben is.  Felkészítője: Mgr. Szetyinszký Veronika

- A Palóc Társaság Magyar Kultúra Napja XX. pályázatán különdíjban részesült Szekeres Enikő és Szőcs Abigél IX. osztályos tanulók.Felkészítőjük: Mgr. Szetyinszký Veronika

-A Járási geográfiai olimpia G kategóriájában Finta Luca V. osztályos tanulónk 8. helyezést ért el. Felkészítője: Mgr. Vankó Katalin

- A Járási matematikai olimpia 1. helyezettje Szabó Bence, eredményes megoldója Hajdú Zsolt a IX.osztályosok versenycsoportjában , az V. osztályosok közül 2. helyezett Polgár Sára és eredményes megoldó Pešádik Zsófia.  Felkészítőjük: Mgr. Putera Anikó 

- A Magyar Nemzetpolitikai Államtitkárság képviselői adták át a "Miénk a város" elnevezésű játék győztesének - Kasimyar Orsolyának - a Csodasarok ajándékcsomagot, mely sok szép könyvet és játékot tartalmazott.

- Az Anyanyelvi vetélkedő járási fordulóján I. kategóriában 2. helyezést Szabó Réka és 3. helyezést Polgár Sára ért el. A II.kategóriában 1. helyezést Kecskés Laura szerzett. Felkészítőjük: Mgr. Paszmár Erzsébet, Mgr. Dohányos Katalin, Mgr. Szetyinszký Veronika

- Az iBobor online informatikai verseny eredményes megoldójai: Szarka Gergő, Klemász Petra, Kecskés Laura és Alexovič Gábor Tamás. Felkészítőjük: Mgr. Szabó Magdaléna

- "Hovorme o jedle" című projektben bronzsávos besorolást értek el az iskola alsó tagozatos tanulói. Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter, Mgr. Ferencei Beáta, PaedDr. Császár Tünde, Mgr. Tóth Gabriella

- Mesemondó fesztivál Zsigárd - résztvevők Takács Sára 1.osztályos tanuló és Jakubík Vivien 3. osztályos tanuló. Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter

- Az " IX. Egyszer volt, hol nem volt" mesefesztivál I. kategóriájában mesemondásból 1. helyezést ért el Takács Sára 1. osztályos tanulónk a II. kategóriában mesemondásból az 1. helyezést Daru Emese 6. osztályos tanulónk szerezte meg. Felkészítőjük: Mgr. Páldy Eszter és Mgr. Paszmár Erzsébet

- Gyulai Tamás és Gál Ádám 1.helyezést értek el az Osztényi Cup asztalitenisz versenyen. 

Pázmány Péter Napok az iskolában - Dni Petra Pázmánya v škole

Örömmel tudatjuk, hogy iskolánkban október 12-16 között, a hagyományokhoz hűen ismét névadónkra, Pázmány Péterre emlékezünk.

Az eseményt sok érdekes kvíz, játék és program teszi vonzóvá.  

A teljes program megtekinthető a linkre kattintva: PPN_2015_program.doc

Oznamujeme že v dňoch od 12 - 16 októbra v škole organizujeme Dni Petra Pázmánya. Program bude veľmi pestrý a zaujímavý.

A Pázmány Péter Napok versenyszámainak kiértékelése:

Paznany_Peter_Napok_kiertekeles-fogalmazas.docx

Paznany_Peter_Napok_kiertekeles-kviz.docx

Paznany_Peter_Napok_kiertekeles-kepz__m__veszet.docx

Paznany_Peter_Napok_kiertekeles-sport.docx

A hét képanyaga a fotoalbumban megtekinthető.

                                                                                                                   

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Petra Pázmánya s vyučovacím jazykom maďarským- Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda
    P. Pázmaňa 48 , 927 01 Šaľa
    Adresa materskej školy : Družstevná 3
  • +421 0317703495
    materská škola: 0911/348100

Fotogaléria